Lubiatowo

Puchar Bałtyku w Nordic Walking - Białogóra 2017

141 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Pucharu Bałtyku w Nordic Walking, który odbył się 5 sierpnia w niewielkiej nadmorskiej miejscowości – Białogóra. Dla uczestników przygotowane zostały dwie trasy: 10km  (dystans profesjonalny, w którym wzięło udział 24 zawodników) oraz 5km (dystans krótszy dla pozostałych uczestników w tym dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych).

W marszu na 5km zwyciężyli: Saturnina Wilkołek – Szudarska i Dmitriy Yankovskiy, a na 10 km najlepsi byli: Alicja Bertel i Marian Drewa.

Nie zapominajmy o tym, że oprócz profesjonalnego marszu i rywalizacji liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Dodajmy, że 5 zł z każdej opłaty rejestracyjnej przekazane zostało na cel charytatywny

Organizator: Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej oraz Fundacja „Chodzę z kijami”.