Lubiatowo

Nowe wozy strażackie dla OSP Choczewo i OSP Luzino

Ochotnicze Straże Pożarne w Choczewie i Luzinie otrzymały nowe wozy strażackie. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się w Choczewie, z udziałem Wicewojewody Pomorskiego Mariusza Łuczyka, oraz strażaków i mieszkańców miejscowości.

Ochotnicza Straż Pożarna z Luzina otrzymała samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM. Pojazd warty ponad 800 tysięcy złotych sfinansowano głównie ze środków gminnych oraz wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Pozostałą kwotę zapewniono z dofinansowania komendanta głównego PSP, powiatu wejherowskiego oraz środków własnych OSP Luzino. Samochód wyposażony jest między innymi działko wodno-pianowe, wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia oraz oświetlenie pola pracy typu LED.

 OSP Choczewo wyposażono natomiast w pojazd pożarniczy Nissan Terrano, który przekazano nieodpłatnie przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Samochód będzie użytkowany między innymi w akcjach poszukiwawczych na terenach leśnych, a także w transporcie przyczep z łodzią ratowniczą.

źródło / fot. strazwejherowo.pl