Lubiatowo

Miasto Łeba zaprasza na najgorętszą majówkę w regionie

Już od 28 kwietnia na Skwerze Rybaka pojawi się jarmark rękodzieła i rzemieślnictwa pn. „Tęczowe Jarmarki”. Będzie można spróbować wyjątkowych potraw i nabyć nietuzinkowe pamiątki. Jarmark będzie z nami aż do 3 maja. Stoiska można odwiedzać codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00.

Dnia następnego tj. 29 kwietnia zapraszamy wszystkich sympatyków gier karcianych na halę sportową Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie. Właśnie tam odbędzie się już po raz trzeci wielki turniej karciany w „Kaszubską Baśkę”. Dla tych co nie znają zasad, a chcieliby się nauczyć tej gry przewidziano bezpłatną naukę.

Oczywiście największą atrakcją łebskiej majówki będzie Miasteczko Radia ZET, które rozstawi się już tradycyjnie na Skwerze Rybaka w dniach od 1 do 4 maja. Przewidziano wycieczki rowerowe z przewodnikiem po Łebie. Rowery będzie można bezpłatnie wypożyczyć na Skwerze Rybaka.

Ponadto pokazy pierwszej pomocy, Bungie run oraz specjalna strefa z pamiątkowymi fotografiami z Łeby. W tym 1 maja wieczorem o godz. 17.00 występy lokalnych zespołów m.in. Silent Scream oraz koncert gwiazdy wieczoru Moniki Lewczuk z zespołem. Kolejne dni zapowiadają się równie ciekawie.

2 maja Centrum Informacji Turystycznej w Łebie zaprasza na wystawę sztuki marynistycznej pn. „M jak morze” do swojego biura mieszczącego się przy ul. Kościuszki 121 na godzinę 17.00. W południe Biblioteka Miejska w Łebie zachęca do udziału w Grze Miejskiej pn. „Trzy pierścienie księcia” na godz. 10.00.

3 maja Łeba będzie celebrowała „Święto Konstytucji”. Już z samego rana o godz. 8.00 rozpocznie się Rowerowy Rajd Przyjaźni trzech gmin: Miasta Łeba, Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz Gminy Wicko. Tym razem rowerzyści w drodze do Pragi w Czechach spotkają się z poszczególnymi włodarzami gmin znajdującymi się na tej trasie aby przybliżyć cele rajdu i promować nasz piękny region. Parafia pw. WNMP w Łebie zaprasza na uroczystą mszę święta z okazji rocznicy podpisania konstytucji 3 maja, która rozpocznie się o godz. 10.00. Trzy godziny później, punktualnie o godz. 13.00 klub morsów łebskich „Łeba Mors Poland” zachęca do wspólnej kąpieli na plaży A. Tego dnia o godz. 16.00 w RCKiF Boleniec odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizowane przez Bibliotekę Miejską w Łebie.

Jak widać oferta na spędzenie długiego weekendu w Łebie zapowiada się naprawdę gorąco. Do zobaczenia!

Oprac. Michał Sałata, podinspektor ds. kultury i sportu UM Łeba