Lubiatowo

Festiwal Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

FESTIWAL DWORÓW I PAŁACÓW
PÓŁNOCNYCH KASZUB

1 – 2 czerwca 2019 r.

1 czerwca:

  • Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness – podczas Zawodów Baltica Equestrian Tour: Piknik rodzinny w Majątku Ciekocinko, atrakcje i zabawy dla dzieci, stoiska z rękodziełem ludowym.

  • Dworek „Pod Lipami” w Gościęcinie – godz. 16:00 Zespół „Bliza” oraz animacje dla dzieci, gry i zabawy.

  • Dworek w Kurowie – godz. 16:00 Koncert Jandorana poety i barda z Trójmiasta.

  • Pałac w Jackowie: godz. 16:00 - gry i zabawy dla dzieci, jazda na kucyku; godz. 17:00 - teatr improwizacji ”Historie przeplatane życiem” w wykonaniu gospodarzy; godz. 18:00 koncert muzyki klasycznej; godz. 20:00-21:00 - nocne zwiedzanie pałacu i prezentacja historyczna.

2 czerwca:

  • Pałac pod Czerwonym Bukiem, Borkowo Lęborskie - godz. 15:00 Zespół „Bliza”, animacje dla dzieci, gry i zabawy sportowe.

  • Pałac w Jackowie - godz. 13:00 Mindfulness.

  • Pałac w Zwartowie: godz. 14:00 koncert chóru Cantores Veiheroviensis; godz. 15:00 spotkanie z autorką wystawy BUNTSPIEL Corinną Kidoń; 11:00-17:00 – zwiedzanie z przewodnikiem.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Drodzy goście

Zapraszamy na Festiwal Dworów i Pałaców, który odbywa się na Kaszubach Północnych – krainie pełnej ciekawej historii i bogatej kultury. 
W 13 dworach i pałacach, położonych na szlaku, czekamy na Państwa w pierwszy weekend czerwca 2019 roku, licząc na Wasz udział w przygotowanych wydarzeniach. 

Impreza ta, wzorowana na podobnym festiwalu w Meklemburgii, u nas odbywa się po raz pierwszy, ale planujemy jej kontynuację. W tym roku to święto zbiegło się z Dniem Dziecka, dlatego też czerwcowa oferta jest różnorodna, skierowana nie tylko do dorosłych, ale również do dzieci. Będą mogły ten czas spędzić ciekawie z rodzicami lub dziadkami, korzystając z przygotowanych atrakcji.

Będzie to okazja do szerokiego kontaktu zarówno z kulturą (koncerty, wystawy,) sztuką ludową (warsztaty haftu, garncarstwa) oraz kuchnią kaszubską. Poznać będzie można różnorodną architekturę tych miejsc, spotkać się z właścicielami, pospacerować po otaczających je parkach i ogrodach.

Mamy nadzieję, że udział w festiwalu zachęci Państwa do częstszego korzystania z rodzimych zasobów dziedzictwa kulturalnego, które w formie zespołów dworsko-pałacowych czekają ze swoją ofertą turystyczną i kulturalną. Żyjemy w pięknym regionie Kaszub, wyróżniającym się największą ilością odrestaurowanych tego rodzaju obiektów.

Zapraszamy do udziału w festiwalu i do odwiedzania tych magicznych miejsc przez cały rok.

Szczegóły na stronie: www.kaszubypolnocne.pl